Dolgu & Lipoinjection

Son yıllarda yüz ve vücuttaki düzensizlik ve bozuklukların düzeltilmesinde dolgu maddeleri sıklıkla kullanılmaktadır. Bu dolgu maddelerinden sadece hyoluronic asit ihtiva eden dolgu maddeleri vücutta reaksiyon yapmamaktadır. Başka tip maddelerinde reaksiyon ve iltihapları sıklıkla görmekteyiz. Bu bakımdan hyoluronic asit dışındaki dolgu maddelerini kliniğimizde kullanmamaktayız. Hyoluronic asit vücutta ortalama 6-8 ay dayanmaktadır. Sonra tekrar yapmak gerekir. Son yıllarda bunların etki süreleri biraz daha arttırılmıştır.

Lipoinjection (Yağ enjeksiyonu) vücutta kullanılan dolgu maddelerinin en yararlısı ve reaksiyon yapmayanı hastanın kendisinden alınan yağ ile yapılan dolgudur. Son yıllarda Amerika da ve bütün dünyada  dolgu maddesi olarak en çok tercih edilen teknik hastanın kendi yağından alınan enjeksiyondur.

Gerekli yerlere verilen bu yağların %30-40'ı zerk edilen yerde hastanın kendi hücreleri gibi yaşamaktadır. Hastalardan bir miktar fazla yağ alınarak 1 ve 2 ay sonra tekrar kontrol yapılır, ihtiyaç duyulan yerlere enjeksiyon ile zerk edilir. Böylece  son derece güzel sonuçlar alınmaktadır. Bu teknik sadece yüzde değil geçirilmiş çocuk felci ve sinir hasarları sonucu ince kalmış kol ve bacakların diğer tarafa uydurulması içinde kullanılır, mükemmel sonuçlar vermektedir.

Galeri