Ultraformer

ULTRAFORMER
Ameliyatsız yüz germe ve sıkılaşma
Yüksek Şiddetli Fokus Ultrasound
Hıgh Intensity Focused Ultrasound (HIFU)
CİLT GERME VE SIKILAŞTIRMADA SON TEKNOLOJİ
Ultraformer Yüksek Şiddetli Fokus Ultrasound sistemidir. Cilt germe, gençleştirme ve sıkılaştırma tedavisinde son teknolojidir. Dünyanın ilk çift başlıklı HIFU cihazıdır.
Ultraformer cildin 4,5 mm derinliğinde doğrudan koagülasyon oluşumunu sağlar, bu alandaki SMAS bölgesi, yüz germe işlemindeki en önemli bölgedir.
Cildin 3mm ve 1,5mm yüzeyinde de koagülasyon yaparak cilt rejuvasyonu (yenileme) oluşumunu sağlar.SIKÇA SORULAN SORULAR
Ultraformer'in tedavi alanı nedir?
Ultraformer uygulaması cilt germe ve gençleştirme işlemi için kullanılır. İnce çizgiler, kırışıklıklar, geniş gözenekler, cilt tonu ve cilt sarkması tedavisinde de etkilidir.

Botox ve dolgu yaptırdım, üzere Ultraformer uygulaması yaptırabilir miyim?
Evet, yaptırabilirsiniz. Ultraformer uygulamasında cildinizde botox veya dolgu bulunması bir problem yaratmaz.

Ağrılı bir uygulama mıdır?
Bu her bireyin sahip olduğu acı eşiğine bağlı bir durumdur. Ancak Ultraformer uygulamasında çoğunlukla anesteziye gerek duyulmaz. Bir çok hasta Ultraformer uygulamasının neredeyse ağrısız olduğunu söylemektedir.

Uygulama süresi nedir?
Ultraformer'in hızlı atış gücüne sahip olmasından dolayı tüm yüz bölgesi uygulaması yaklaşık olarak 15-20 dakika sürmektedir.

Normal hayatıma ne zaman dönebilirim?
Uygulamanın hemen ardından işinize/normal hayatınıza dönebilirsiniz.

Sonuçları ne zaman görürüm?
Ultraformer uygulamasının hemen ardından sonuçlarını görebilirsiniz, ancak gerçek sonuçlar uygulamadan 60-90 gün sonra görülür. Bunun nedeni Kolajen rejenerasyonunun 30-90 gün arasında olmasıdır.

NEDEN ULTRAFORMER?
- Sabit Atış Özelliği
- Kesin Hedef Odaklama
- Çift Başlık
- Hızlı Atış ve Kısa Süreli Uygulama
- Neredeyse Ağrısız
- Downtime Yok ( Tedavi sonrası günlük yaşamına devam edebilir.)

UYGULAMA
Ultraformer'in tedavi alanları:
Yüz germe, Cilt sıkılaştırma, kırışıklık, geniş gözenek, V bölgesi formasyonu, alt çene, yanak, cilt onu arttırma ve sarkmalar.
Uygulamanın hemen ardından sonuçları gözlemleyebilir, 60-90 gün sonunda ise kesin sonuçlara ulaşabiliriz. Ultraformer uygulamasının sonuçları uzun süre kalıcıdır.ULTRAFORMER İLE CİLT GERME VE SIKILAŞTIRMADA SON TEKNOLOJİ
Ultraformer, süperfisyal ve derin dermise ilave olarak SMAS' ı (süperfisyal masküler aponerotik sistemi) üç katmanlı lifting etkisiyle etkili bir şekilde tedavi eder. Hedeflenen alanı 65-75 derece ısıtarak, yüksek odaklı akustik enerji, 1,5mm, 3mm, 4,5mm derinliğinde termal koagülasyon alanları oluşturarak geometrik prezisyonla optimal derinlikte nüfuz ederken epidermisi tamamen ayırır.
Ameliyatsız cilt germe ve sıkılaşma günümüzde estetik tıbbında en popüler kozmetik işlem haline gelmiştir. HIFU (Yüksek Şiddetli Fokus Ultrasound) invaziv yüz germe ve sıkılaştırma prosedürlerine alternatif sunan, yeni bir noninvaziv prosedürdür.
ULTAFORMER uygulamasının hemen ardından, hastaların genellikle daha sıkı bir cilt ve ince kırışıklıklarda azalma görülür. Bu ani dolgunlaşma etkisi, kolajen rejenerasyonda faydalı sürecin başladığına dair bir sinyaldir.
İlk etkileri takiben cilt yara iyileşme tepkisi vererek yeni kolajen üretime başlar bu da cildin uzun süreli sıkılaşmasına yol açar. Tedaviden 4 hafta sonra hastaların yüz kontürü ve ince çizgilerinde gözle görülür bir iyileşme fark edilir, buna ek olarak ciltte sıkılaşma ve gerilme etkisi, uygulamadan 2-3 ay sonra çok daha net bir şekilde gözlemlenir.

Galeri