Prof. Dr. Arman Çağdaş Kimdir?

Ege Üniversitesi Tıp Fakültesi'nde Genel Cerrahi ihtisasını yaptıktan sonra Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi yüksek ihtisasını İngiltere'de yaptı.

Pinderfields General Hospital,Leeds'de St.James University Hospital,Leicester General Hospital Ve Royal Infarmary'de toplam 4.5 yıl çalıştı.

Daha sonra A.B.D Boston Maussachusset Hastanesi'nde bulundu. İzmir'e dönerek Ege Üniversitesi'nde Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Ana Bilim Dalı'nı kurarak,Türkiye'deki en başarılı plastik cerrahi kliniklerinden biri haline getirdi ve pek çok plastik cerrahi uzmanı yetiştirdi.

Plastik ve estetik cerrahi konularında pek çok ilmi neşriyat yapmış ve enternasyonal kongrelerde tebliğler vermiştir. Ayrıca Plastik ve Rekonstrüktif Cerrahi Kitabının Editör ve Otörlüğünü yapmıştır.

Suction Lipectomiyi Türkiye'de ilk uygulayanlardan birisidir. Ayrıca Lazer ile yağların alınması konusunda Almanya'da MBB Laboratuvarlarında araştırmalar yapmış ve dünyada ilk kez "Lazer Lipoliz" tekniğini ortaya koymuştur.

1997 yılında Türk Plastik Cerrahi Derneğince Düzenlenen Suction Lipectomi sempozyumu ile 1988' de New Horizon in Plastik Surgery Sempozyumu başkanlıklarını ve 1988' de Ulusal Plastik Cerrahi Kongresi Başkanlığı' nı yaptı. Bu arada birçok ulusal kongre ve sempozyumun başkanlık görevlerini üstlendi. Ayrıca, Türk Plastik ve Estetik Cerrahi Derneği XI. Dönem Başkanı olup, Avrupa Plastik Estetik Cerrahi Konseyi Türkiye Delegesi ve "Faculty member" öğretici üyesidir.